Hizmetlerimiz

Antalya_Su_Aritma

Su Yumuşatma Sistemleri
Sudaki kirecin giderilmesinde yumuşatma sistemleri kullanılır. Suda sertlik yapan Ca ve Mg iyonları kireç oluşumuna neden olur. Bu iyonların yumuşatma sistemleri sayesinde sudan alınması ile kireçsiz su elde edilir. Yumuşatma sistemleri iyon değişimi esasına göre çalışır. Bu sistemlerde iyon değişimi güçlendirilmiş fiberglas veya çelik gövdeler içerisinde bulunan reçine minerali ile yapılır. Reçine minerali sudaki Ca ve Mg iyonlarını bünyesinde tutarak doygunluğa eriştiği zaman rejenerasyon (tazeleme) yapılması gerekir. Tazeleme için kaya tuzu veya tablet tuz kullanılır. Yumuşatma sistemlerinin manuel ve otomatik kontrollü olarak tasarımı yapılır. Günümüzde manuel sistemler sertlik kaçaklarına sebebiyet vermesi ve işletme zorlukları açısından yerini otomatik sistemlere bırakmıştır. Otomatik yumuşatma sistemleri; diyafram, pnömatik veya çok yollu vanalarla kontrol edilirler. Bu sistemler geçen su miktarına veya zamana bağlı olarak çalışırlar. Sudaki kireç çamaşır, bulaşık makinaları ve su ısıtıcılarının rezistanslarının kireçle kaplanmasına sebep olur. Bu nedenle elektrik tüketimi artar. Su yumuşatma sistemleri kullanımı ile elektrik tüketimi ve temizlik maddeleri kullanımı azalır. Giysiler daha uzun süre kullanılır. Tesisatlar tıkanmaz. Daha az kullanılan kimyasallar sayesinde çevreye atılan atık azalır.

Dezenfeksiyon - Klor Dozajlama Sistemleri
Klor dozajlama üniteleri suda mevcut nitrit, demir, mangan gibi oksitlenebilen maddeleri oksitlemek ve bakteri, virüs gibi kirlilikleri ise dezenfekte etmek amacıyla kullanılmaktadır . Dozajlama sistemlerimiz standart, redox ve debi kontrollü olarak dizayn edilmiştir. Dezenfekte edilecek kapasiteye göre pompa seçimi tarafımızdan yapılmaktadır. Farklı kapasite ve çalışma basınçlarında tüm pompa modelleri stoklu olarak çalışılmaktadır. Klor Dozaj Sistemleri, Standart Tip, ORP Kontrollü ve Debi kontrollü modellerden oluşmaktadır.

Ozmos - Ters Ozmos Sistemleri
Ozmos olayı doğada sürekli olarak gerçekleşen bir olaydır. Örneğin bitkiler topraktan bu yolla sularını temin etmektedirler. Temel çalışma prensibi, farklı iyon konsantrasyonuna sahip olan ve aralarında yarı geçirgen (bazı maddelerin geçişine izin verirken, bazılarına izin vermeyen) membran bulunan iki çözeltinin osmotik basınç vasıtasıyla iyon konsantrasyonlarının eşitlenmesi olayıdır. Ters Ozmos bir su arıtma teknolojisi / yöntemidir. Hatta dünyada en son su arıtma teknolojilerden biridir. Ters Ozmos su arıtma yöntemi'nın çalışma prensibi esas basittir. Arıtılmamış suya ozmotik basınç uygulayarak suyu ikiye ayırır:
1). Ürün suyu
2). Atık su
“Ürün suyu” dediğimiz arıtılmış sudur, mmmmm mmmm lezzetli. Atık su ise arıtılan maddelerin cihazdan uzaklaştırılması için gereken bir parçadır. Ters Ozmos membran filtreleri suyun basınç ve ısısına göre şebeke sularını yaklaşık %95-%97 oranında arıtabiliyor. Aynı zamanda eski cihazların arıtamadığı maddeleri de arıtabiliyor, mesela kireç, demir, mangan, arsenik yada mikroorganizma... Ters Ozmos yöntemini kullanan su arıtma cihazların diğer avantajı ise kullanıcı tarafından müdahale gerektirmiyor. Kullanıcı su aldıkca cihaz otomatik olarak tankı dolduruyor ve atık su/giriş suyunu kesiyor. Bu başarıdan dolayı ters ozmos teknolojisi her eve girmeyi başarıyor. Gerçekten sağlıklı ve lezzetli su üretebiliyor.

Özel Hizmetlerimiz..

Su Analizi

Var olan su kaynağınızın su analizini yapıyoruz.

Uygulama Yeri Keşfi

Geliyor, iş ya da ev yerinde inceleme yaparak sizlere önerilerde bulunuyoruz.

Sistem Projelendirmesi

Önerilerimizi projelendiriyor, sizlere daha kesin çözümler sağlıyoruz.

Kaliteli, Ekonomik ve Kullanımı Kolay Ürünler

Siz müşterilerimizin kolay kullanabileceği Kaliteli ve Ekonomik Arıtma Cihazları ve Sistemleri Satışı gerçekleştiriyoruz.

Satış Sonrası Servis Hizmetleri

Satışı yaptık diye sizlerle iletişimi koparmıyoruz. Herhangi bir aksaklıkta, ürünlerin bakımında, garanti kapsamındaki sıkıntılarını gideriyoruz.


Antalya_Su_Aritma